15 Ağustos 2010 Pazar

Parlak Fikirler: Çocuklar için Kahvaltı Köyü

Kahvaliı_Koyu
Çocuklara kahvaltı alışkanlığı kazandırırken, onlarla birlikte hazırlayabileceğiniz  aynı zamanda eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir kahvaltı  önerisinde bulunmak istiyorum bu pazar sizlere. Fikir lezzet.com.tr’ ye ait. Görür görmez hemen uygulamak istedik Zeynep’le beraber.  Hem de çok keyif aldık. Üstelik kendisi hazırladığı için neredeyse tamamını bitirip annesini çok mutlu etti. Çünkü  biliyoruz ki, kahvaltı üç öğün içerisinde belkide en önemli olanıdır. Doktorlar, kahvaltı etmeden güne başlamanın çok sakıncalı olduğunu ve özellikle çocukların büyüme ve gelişmelerini olumsuz olarak etkilediğini belirtiyorlar.  Ayrıca  her sabah sağlıklı bir kahvaltı yapan çocukların kilolarını korudukları, daha düşük kolesterol ve daha dengeli kan şekeri seviyelerinin olduğu ve  vitamin ve mineral eksikliklerinin daha az görüldüğünü gözlemlemişler.
Blog 007
Malzeme  listesi belirtmeme gerek yok sanırım, fotoğraf kendini ele veriyor:) kahvaltılık ve çocuklar için faydalı olan tüm yiyecekler hayal gücünüzle buluşup bu sevimli afacanlar için harika bir kahvaltıya dönüşebilir.
İyi pazarlar

3 yorum:

CAFE PEPELA / Tavuk Suyuna Çorba Tadında dedi ki...

Ben bu köyü yiyebiir miyim :)

kitchenart-ist.com dedi ki...

Sevgili Pepela, maalesef köy sadece -7 için tasarlandı:) şaka bir yana hazırlarken bende yemek istedim.

Semi`nin Mutlu Elleri dedi ki...

Kahvaltı çok çok önemlidir bizim evde de. Okulda kahvaltı veriyorlar ama bizim evde sabah erkenden kalkılır ve mutlaka kahvaltı yapılır. Çocukları da bu tempoya alıştırdım, ev kahvaltısını çok seviyorlar:)
Sizn köyü deneyeceğim en yakın zamanda...