Hakkımda


Kısaca Ben

 Denizli doğumluyum ve lisenin ardından kısa bir Amerika macerası sonrası Bilkent Üniversitesi  Bankacılık ve Finans bölümünden mezun oldum. Altı yılımı geçirdiğim ve çok sevdiğim Ankara’dan  sonra, aşık olduğum şehir, İstanbul’da uluslararası bir firmada profesyonel iş hayatıma başladım.
 Beş yıllık kurumsal iş deneyimimden sonra, inşaat sektöründe faaliyet gösteren aile firmamızda iş  hayatıma devam etmekteyim.
 Hazırladığım yemeklerin fotoğraflarını çekmek, sunumlarını tasarlamak, seyahat etmek ve farklı  kültürlere ait yemekleri araştırıp öğrenmek en sevdiğim hobilerim. 
 En az benim kadar mutfaktan keyif alan bir eşim ve kendi hazırladıklarını “kitchenart-ist-junior”  olarak paylaşmayı hayal eden 9 yaşında bir kızım var. 
 Anne tarafımdan büyük dedemin kökleri Selaniğe dayandığı ve anneannem Antalyalı olduğu için Ege ve Akdeniz yemeklerine ayrı bir düşkünlüğüm vardır. Büyüklerimden bana miras kalan yemek kültürünü modernize ederek yeni tarifler geliştirmeyi çok seviyorum.

  Mutfak sevdam

Şu anda 9 yaşındaki kızımın çok lezzetli pilav yaptığını düşünürsem kendi mutfak sevdamın çok küçük yaşlarda başladığını söyleyemem , o yıllarda mutfağa karışı özel bir ilgim yoktu. Ancak 17 yaşında bir yıl gibi bir süre Amerika’da yaşadığım süreçte Türk yemeklerine özlemimle başlayan ilk mutfak deneyimlerim ardından Ankara’da geçirdiğim öğrencilik yılları boyunca arkadaşlarıma keyifli hazırladığım sofralarla gelişti ve mutfak aşkına dönüştü.

  Kitchenart-ist ismi

Blogumun ismi Kitchenart ist’in iki anlamı var. Biri blogumun mottosu olan ’ mutfak sanatı ve sanatcılarına ithafen’ anlamını taşıyor yani Türkçe anlamı ‘mutfak sanatçısı’ çünkü İyi yemek yapmanın ve sunumun bir sanat dalı olduğuna inanıyorum. İkinci anlamıysa kültürel ve gastronomi anlamında eşsiz bir şehir olduğunu düşündüğüm İstanbul’a bir gönderme taşıyor. Mutfaksanatı ve İstanbul anlamında.

 Beyza İnceoğlu Yücel

Lezzet Dergisi - Temmuz 2019
Lezzet Dergisi - Mayıs 2019
Aydan Üstkanat - Sosyal Medyanın Yıldızları
Sofra Dergisi - Nisan 2019Gourmet&Styling Sonbahar 2015 ( Bloglardan Sofranıza)

La Cucina Italiana Ekim 2015(Ayın Sofrası)   
                             La Cucina Italiana Ağustos 2015 (Ayın Blogger Tarifi)        
    

                                                                                                                          


www.feedfeed.info/ waffle feed/cake feed/donut feed/popsicle feed


                   www.yemek.com (Aralık ayında takip edilmesi gereken 13 instagram hesabı)

                                                


Yemek Zevki Ocak 2016 (Çay &Kahve Zamanı)
Hayat Ağacı - Unutulmayan Tatlar23.12.2015Yazdırılabilir Tarif